Home » Nezaradené » Koncert za zdravý rozum v Bruseli

Koncert za zdravý rozum v Bruseli

Predvianočný Koncert za zdravý rozum v Bruseli bude súčasťou projektu, ktorý organizuje OZ nevidiacich Ambrelo a cieľom ktorého je približiť širokej verejnosti život a prácu handicapovaných umelcov z krajín V4 a dokázať, že handicap nie je bariérou v sebarealizácii zrakovo postihnutých ľudí. Dva veľmi úspešné koncerty už boli odohrané na popredných námestiach Prahy a Bratislavy a tretí by sme radi realizovali v predvianočnom období, dňa 10.12.2013 v Bruseli v kostole Slovenskej katolíckej misie Sacré – Coeur.  Jeho tvárou bude člen OZ Ambrelo Maroš Bango, moderátorkou Alexandra Bangová a hosťami český nevidiaci spevák Radek Žalud, absolvent konzervatória, maďarský nevidiaci spevák a hudobník Mário Jánoki, taktiež študent konzervatória a poľská nevidiaca speváčka Patrycja Malinowska.

Celkový počet účastníkov koncertu bude 10 /štyria zo Slovenska a po dvaja z Maďarska, Čiech a Poľska/.

Koncert sa uskutoční vďaka finančnej podpore Vyšehradského fondu a Bratislavského samosprávneho kraja.

Nebolo by však možné zorganizovať takéto náročné podujatie bez zainteresovanosti a priateľského prístupu zodpovedných pracovníkov iných inštitúcií.

Veľvyslanectvo  SR v Bruseli, konkrétne pani konzulku Beátu Kostilníkovú, sme požiadali o pomoc:

  • pri propagácii v rámci slovenskej komunity v Bruseli
  • pri komunikácii s ambasádami krajín, umelci ktorých budú účastníkmi  koncertu s cieľom koordinovania a organizácie podujatia
  • pri hľadaní ubytovania v blízkosti miesta konania koncertu
  • pri transporte slovenských účastníkov koncertu /4 osoby/
  • pri nadviazaní komunikácie s Úniou nevidiacich v Bruseli

Bratislavský samosprávny kraj podporí naše podujatie finančne aj organizačne. Pána Mareka Dvorského z Kancelárie BSK v Bruseli sme požiadali o pomoc pri prenájme hudobného nástroja /klavíra/, na ktorom bude našich spevákov sprevádzať profesionálna klaviristka z Čiech Alena Karpjuková.

Veľmi dôležitú pomoc / bezplatný prenájom priestorov na realizáciu koncertu v kostole Sacré-Coeur na Rue le Corrège 19 / nám poskytne aj Slovenská katolícka misia, konkrétne jej správca dp. Jaroslav Hanzlík. s ktorým rokujeme aj o možnosti spropagovania koncertu medzi katolíckou komunitou v Bruseli a o možnosti sprevádzania nás po Bruseli.

Rovnako podporil myšlienku usporiadania  koncertu, ktorý by umožnil predstaviť odborné kvality, talent a nadanie handicapovaných umelcov zo strednej Európy, pán podpredseda Európskej komisie Maroš  Šefčovič.  Jeho kancelária nám prisľúbila pomoc pri zabezpečení propagácie medzi slovenskou a českou komunitou v európskych inštitúciách a sú pripravení  zaslať  nám oficiálny podporný list zo strany p. podpredsedu.

Veľmi si vážime všetko, čo pre nás urobili a urobia mnohé úrady a inštitúcie s cieľom pomôcť nám tento koncert zorganizovať a realizovať. Podujatí, ktoré približujú širokej verejnosti život a prácu handicapovaných umelcov nie je nikdy dosť a vždy majú vysokú výpovednú hodnotu. Ďakujeme všetkým vopred za čas a námahu, ktorú nám venujete a tešíme sa na stretnutie v Bruseli.

Alexandra Bangová, predseda OZ Ambrelo

logobsk.jpg

St_znak_s_logom_a_podporou_2

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.