Home » Nezaradené » Mosty snov – záverečná správa

Mosty snov – záverečná správa

Vychádzajúc z tradícií česko-slovenskej kultúry, ktorá sa dlhé roky rozvíjala vo vzájomnom „souznění“, sme sa rozhodli po veľmi úspešných spoločných koncertoch Maroša Banga a Radka Žaluda v roku 2013 /Medzinárodný festival P. Dvorského v Jaroměřiciach, Divadlo A. Dvořáka v Ostrave,  Městské divadlo v Jablonci a v Prachaticiach , Koncert za zdravý rozum v Bruseli, Vianočný koncert vo V-klube v Bratislave a pod./ dať myšlienke spoločných koncertov aj iný, nielen hudobný rozmer a načreli sme za inšpiráciou do nedávnej minulosti. Slovensko-české vzťahy v oblasti kultúry už síce utrpeli veľké trhliny, ale rozhodne je na čom stavať, veď nielen generácia skôr narodených, ale aj mladšie ročníky poznajú hudobné, ale aj iné umelecké diela tej druhej krajiny. Našťastie aj naše jazyky majú veľa spoločného – a tak mohli Slovák Maroš Bango a Čech Radek Žalud v spolupráci s moderátorkou zo Slovenska Alexandrou Bangovou bez problémov rozvinúť vzájomnú komunikáciu, ktorá bola vedená v duchu veselom aj vážnom, ale bohatá na improvizácie, ktoré u divákov vyvolávali smiech a dobrú náladu. Bezo zbytku bol splnený cieľ – a to dokázať, že handicap nie je v žiadnom prípade prekážkou sebarealizácie jedinca, a to nielen umelca – veď najlepším dôkazom toho je samotná Alexandra Bangová, ktorá našla svoje uplatnenie ako moderátorka, scenáristka, ale najmä ako manažérka.

Koncerty boli veľmi dobre spropagované aj zo strany zahraničných partnerov, aj zo strany OZ Ambrelo. Dotáciu projektu zo strany MK SR sme zviditeľnili rôznymi spôsobmi – na webových stránkach Maroša Banga, OZ Ambrelo, na facebookovej fanúšikovskej stránke. Poďakovanie Ministerstvu kultúry zaznelo pri rôznych príležitostiach na upútavkách ku koncertom z cyklu Mosty snov ČR, pri rozhovoroch do médií a najmä na samotných koncertoch. Pre účely projektu boli z našej strany vyrobené plagáty, ktoré boli dodané jednotlivým zahraničným projektovým partnerom, avšak pokiaľ bol koncert súčasťou väčšej akcie regionálneho významu, boli koncerty avízované aj priamo na ich vlastných propagačných materiáloch.

Koncerty na Slovensku:

03.6.2014 – Prešov, Hlavná ulica

19.6.2014 – Trnava, Trojičné námestie

01.8.2014 – Košice, Hlavná ulica

03.8.2014 – Bratislava, Hviezdoslavovo námestie

29.8.2014 – Nitra, Klokočina

18.9.2014 – Žilina, Nám. A. Hlinku

Koncerty v Čechách:

12.6.2014 – Olomouc – v rámci Dní umenia nevidiacich na Morave

13.6.2014 – Zlín – v rámci Dní umenia nevidiacich na Morave

20.6.2014– Brno – v rámci podujatia Brno – mesto uprostred Európy

28.6.2014 – Prachatice – v rámci podujatia Slávnosti zlaté stezky

19.7.2014 – Třeboň – v rámci Historických slávností Jakuba Krčína v Třeboni

21.8.2014 – Rožnov pod Radhoštěm – v rámci Dní umenia nevidiacich na Morave

22.8.2014– Lhotka u Velkého Meziřičí – v rámci Dní umenia nevidiacich na Morave

Na každom podujatí sme mali veľmi vysokú návštevnosť, ktorá kolísala v závislosti od počasia a iných viac alebo menej priaznivých okolností priemerne od 300 do 1000 občanov.

Na koncerty z cyklu Mosty snov sme zaregistrovali nesmierne pozitívne ohlasy zo strany odbornej aj širokej laickej verejnosti. Naši speváci mali veľa priaznivcov z radov hudobníkov, ktorí sa s nimi po koncertoch stretli a hovorili spolu o rôznych aspektoch umeleckého života, prípadne o možnej spolupráci.

Zahraničným partnerom bol v tomto prípade SONS, s ktorým máme veľmi korektnú a serióznu spoluprácu. Radek Žalud bol pri realizácii týchto koncertov už overeným a spoľahlivým partnerom, ktorý sa s Marošom „našiel“ po stránke umeleckej, ale aj ľudskej a vytvorili spolu veľmi dobrý a spoľahlivý tím.

Poďakovanie partnerom a sponzorom:

Za pomoc a podporu ďakujeme aj slovenským partnerom, ku ktorým okrem Ministerstva kultúry SR nepochybne patrí firma Benela s.r.o. Bratislava, firma Novartis Slovakia, s.r.o., Bratislavský samosprávny kraj, firma AV Mobilita, s.r.o. Bratislava a všetky mestá, v ktorých sa konali koncerty, za ústretovosť, pochopenie a poskytnutie termínu, pódia, ozvučenia a osvetlenia na ich realizáciu.

Alexandra Bangová, predseda OZ Ambrelo

One thought on “Mosty snov – záverečná správa

  1. Seoul Skin ____ píše:

    Hello there! This blog post couldn’t be written much better!
    Going through this article reminds me of my previous roommate!
    He continually kept preaching about this. I’ll send this information to
    him. Pretty sure he’s going to have a great read. Many thanks for sharing!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.