Home » Nezaradené » Náš nový hosť v projekte Koncert za zdravý rozum – Radek Žaluď

Náš nový hosť v projekte Koncert za zdravý rozum – Radek Žaluď

fialovomodrá - arial black

Bruselský koncert sa od svojich predchodcov v Prahe a Bratislave bude líšiť tým, že v ňom za českú stranu nevystúpi kapela The Tap Tap, ale mladý nevidiaci spevák Radek Žalud. Radka vysiela na koncert Zjednotená organizácia nevidiacich a slabozrakých, ktorá sa týmto stáva aj našim novým českým projektovým partnerom.

Radek Žalud je neprehliadnuteľný fenomén čo do veľkosti postavy aj veľkosti hlasu. Feeling jeho barytónu je až nebezpečne podobný Danovi Hůlkovi, preto Radek má vo svojom repertoári aj veľa jeho piesní.

Muzikálu a hudbe sa však nevenuje len pre svoju podobu s Danom Hůlkom, aj keď dnes sú z nich už spriatelia a neraz spolu vystupovali na jednom javisku.

Radek pochádza od Českých Budějovic,  študoval však v prahe na známom „Deyláku“ – konzervatóriu pre zrakovo postihnutých umelcov. Absolvoval nielen štúdium spevu, ale aj  akordeónu a neskôr zmaturoval aj v odbore Ladenie klavírov.

Dnes žije v Prahe a živí sa spevom a hudbou, účinkuje po celom Česku a dnes už aj po Slovensku v zaujímavých projektoch.

Absolvoval niekoľko medzinárodných speváckych kurzov, je víťazom mnohých speváckych súťaží, spolupracoval s Danielom Landom, Tomášom Klusom, Magdou Malou, vystupoval v benefičných koncertoch Báry Basikovej, Evy Urbanovej, spolupracuje, podobne ako Maroš Bango, s TV Šlágr.

S Marošom Bangom sa stretli prvýkrát na jednom pódiu  na Medzinárodnom hudobnom festivale v Jaroměřiciach nad Rokytnou. Keďže si sadli spevácky aj ľudsky, pripravujeme v súčasnej dobe aj ďalší  – česko-slovenský projekt týchto dvoch  pozoruhodných umelcov.

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.