Home » Nezaradené » Projekty OZ Ambrelo na rok 2015

Projekty OZ Ambrelo na rok 2015

V roku 2015 pripravuje OZ Ambrelo opäť dva projekty, ktoré síce vychádzajú zo skúseností minulých rokov, ale dostávajú nový šat.

Mosty snov Slovensko – Maďarsko

Mosty snov spoločný plagátProjekt Občianskeho združenia Ambrelo Mosty snov Slovensko – Maďarsko má demonštrovať slovensko-maďarské kultúrne a spoločenské vzťahy, ktoré majú korene už v dávnej minulosti. Prostredníctvom hudby a spevu chceme inšpirovať, motivovať a povzbudzovať handicapovaných, ale aj zdravých občanov a ukázať najširšej verejnosti , že aj s handicapom sa dá život prežiť naplno. Na jednom pódiu sa tak predstaví slovenský zrakovo handicapovaný spevák Maroš Bango a slovenský spevák z Maďarska Levente Galda.

Levente Galda je predsedom Kultúrneho spolku pre Mlynky, organizácie s celo maďarskou pôsobnosťou, ktorá je maďarským partnerom projektu. Tento mladý a všestranný človek, poslanec slovenských samospráv v Budapešti, je v Maďarsku známy ako spevák a tanečník, ktorý býva hosťom hudobných podujatí doma aj v zahraničí / napr. folklórne festivaly, Ples v Opere v Budapešti a mnohé ďalšie/.

Koncerty projektu Mosty snov:

  • 11.6.2015 – Trnava, Trojičné nám.,18.00 hod.
  • 14.6.2015 – Peterka /Péteri, Maďarsko/
  • 24.7.2015 – Bratislava, Hlavné nám, 19.00 hod.
  • 15.8.2015 – Mlynky /Pilisszentkereszt, Maďarsko/

 

Koncerty pre nádej

KPN 2015 spoločnýV tomto roku sa koná už 4. ročník tohto unikátneho projektu, ktorý pomáha zrakovo postihnutým spevákom prekonať zábrany a predstaviť sa svojim talentom na verejnosti. Práve manželia Bangovci sú vzorom a inšpiráciou pre tých, ktorí sa skrývajú v bezpečí svojich štyroch stien a majú obavy z neznámeho a nepoznaného. Zatiaľ však všetci, ktorí v priebehu predchádzajúcich ročníkov prijali pozvanie a zúčastnili sa našich koncertov ako účinkujúci, tento krok hodnotili veľmi kladne a určite ich posunul dopredu v ich profesionálnom živote.

.

.

.

V roku 2015 sa budú koncerty konať v nasledovných termínoch a mestách:

  • 04.7.2015 – Pezinok, Krušičová kúria
  • 19.7.2015 – Bratislava, Hviezdoslavovo nám.
  • 23.8.2015 – Hlohovec
  • 25.9.2015 – Zlaté Moravce

Všetci budete srdečne vítaní.