O nás

Vážení priatelia,

dovoľte, aby sme sa Vám predstavili. Sme občianske združenie zrakovo postihnutých Ambrelo, vznikli sme v rokou 2006. Naším cieľom je združovať a organizovať zrakovo postihnutých ľudí v rámci ich voľného času.

Venujeme sa umeleckej a hudobnej činnosti (základom združenia je hudobná skupina nevidiacich Ambrelo s desaťročnou tradíciou), charitatívnej činnosti (skupina aj o.z. Ambrelo má za sebou viac ako desať väčších či menších benefičných koncertov, ktorých výťažok bol venovaný na dobročinné účely – hluchoslepé deti v Červenici, mentálne postihnuté deti v Trnave, sociálne postihnuté rodiny atď)

V roku 2005 hudobná skupina Ambrelo zorganizovala rekondično-rehabilitačný pobyt pre zrakovo postihnutých v Taliansku a poznávací výlet do Prahy. Skupina počas svojho trvania nahrala tri CD s vlastnou tvorbou. Piesne šíri na podujatiach medzi zdravou verejnosťou.

Začiatkom februára 2007 sa pod hlavičkou Ambrelo o.z. uskutočnil 1. reprezentačný a benefičný ples zrakovo postihnutých v Bratislave. Zúčastnilo sa ho takmer 200 ľudí. Zrakovo postihnutí a ich priatelia sa nielen zabavili a nadviazali nové kontakty, ale pri dobrej hudbe z produkcie skupiny Ambrelo a Maji Velšicovej strávili príjemný večer. Tento ples bol pre nás veľmi úspešný, z jeho zisku združenie naďalej úspešne funguje. Finančne sme prispeli na kúpu kompenzačných pomôcok pre nevidiacich (mobilný telefón s hlasovým výstupom).

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.