Home » Nezaradené » Záverečná správa Koncerty pre nádej 2014

Záverečná správa Koncerty pre nádej 2014

21.6.2014 – Považská Bystrica, hosť Kristína Snopková

Kristína Snopková je nádejnou psychologičkou, študentkou, ktorá popri Filozofickej fakulte UK chodí aj na hodiny spevu. Veľmi rada by sa stala muzikálovou speváčkou a napriek svojmu zrakovému postihnutiu robí všetko pre to, aby sa jej sen splnil. Zaspievala nám aj na Koncerte pre nádej pred rokom v Prievidzi a mala veľký úspech.

26.7.2014 – Komárno, hosť country skupina Domovina

Marošovým hudobným hosťom bola country skupina Domovina z Nitry, ktorá je osvedčeným zabávačom vďaka výborným textom a chytľavej hudbe, ktorých autormi sú členovia kapely. Jožko Zbranek je teda nielen funkcionárom ÚNSS, ale aj frontmanom tohto nesporne zaujímavého hudobno-speváckeho zoskupenia, ktoré je zárukou dobrej nálady u jeho poslucháčov.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152383677205967.1073741935.264466730966&type=3

17.8.2014 – Malacky, hosť Ivan Jelenčič

Príjemné počasie, pekné prostredie a prítomnosť našich dobrých známych a priateľov dávalo predpoklad, že podvečerný koncert v Zámockom parku v Malackách bude mať veľmi dobrú atmosféru. Veľký úspech a obdiv zožal aj náš hosť, nevidiaci hudobník a spevák Ivan Jelenčič, ktorý prekvapil krásnym hlasom a výbornou hrou na klávesoch.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152339454080967.1073741934.264466730966&type=3

23.8.2014 – Vranov n/Topľou, hosť Viera Petrovčinová

Našim hosťom bola výborná speváčka Vierka Petrovčinová z Humenného, ktorá nielen krásne spieva, ale aj vyučuje hru na klávesové nástroje v súkromnej umeleckej škole. Každým rokom je lepšia a lepšia a jej repertoár pozostáva z vlastnej tvorby, niektoré piesne sú dokonca aj v angličtine.Koncert sa odohrával až večer za pološera, ale našim divákom to zjavne neprekážalo.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152383826835967.1073741936.264466730966&type=1

Na každom koncerte sa zúčastnili stovky divákov – ich súhrnný počet sa na týchto podujatiach pohyboval v tisícoch.

Koncerty mali mimoriadny úspech, o čom svedčili aj desiatky vďačných divákov, ktorí sa po koncerte prišli osobne porozprávať s účinkujúcimi a poďakovať im za nádherný zážitok. O tom, že umenie Maroša Banga nestojí a nepadá iba na jeho krásnom hlase, ale aj na celkovom prístupe k životu, svedčia ohlasy mnohých ľudí, ktorým jeho spev dáva silu prekonať žiaľ a smútok a ísť ďalej – presne tak, ako to spieva Maroš Bango v rovnomennej piesni Idem ďalej. Nezriedka možno v prvých radoch divákov vidieť takých, ktorí neskrývajú dojatie a slzy – väčšinou sú to práve tí, ktorí možno stratili niekoho blízkeho alebo ich jednoducho prejav Maroša Banga, ktorý v sebe nesie pečať ľudskosti, nenechal chladnými.

Hlavným cieľom projektu bolo všetkých účastníkov koncertov a prostredníctvom médií aj širokú verejnosť pozvať do sveta nevidiacich, oboznámiť ich s aktivitami zrakovo handicapovaných umelcov, ktorí sa napriek obrovským problémom nevzdávajú, bojujú s nepriazňou osudu a svojím úžasným darom obohacujú život všetkých okolo seba. Všetkých tých, ktorí by chceli niečo dokázať, ale chýba im k tomu odvaha a motivácia, sme chceli povzbudiť a pomôcť im nájsť nový rozmer svojho uplatnenia v živote a sme presvedení, že tento náš cieľ bol dokonale naplnený.

Veríme, že tých, ktorí prekonajú rôzne prekážky na ceste hľadania samých seba a nájdu odvahu aj napriek handicapu pracovať na sebe a predstaviť výsledky svojho úsilia ostatným, bude čoraz viac možno aj vďaka tomuto projektu. Dúfame, že podobný koncert budeme môcť uskutočniť aj v budúcnosti a možno na ňom predstavíme práve nové nádejné talenty z radov handicapovaných umelcov.

Poďakovanie partnerom a sponzorom:

Už tradične sa naším partnerom pri projekte Koncerty pre nádej stalo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky a my mu týmto srdečne ďakujeme za prejavenú dôveru.

Okrem toho nás /takisto už po niekoľkýkrát/ finančne podporila firma DHL Logistics (Slovakia) spol. s r.o., 903 01  Senec a firma AV Mobilita, s.r.o. Bratislava. Mestá, v ktorých sa konali koncerty, nám poskytli termín, pódium, ozvučenie a osvetlenie a preto im rovnako ako vyššie menovaným firmám patrí obrovská vďaka.

Alexandra Bangová, predseda OZ Ambrelo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.